Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Omgevingsvergunning zonnepanelen Lippe Gabriëlsplas verleend

terug naar overzicht

Vrijdag, 28 september 2018

De omgevingsvergunning voor het plaatsen van zonnepanelen op de Lippe Gabriëlsplas ...

In de media is ruimschoots aandacht geschonken aan de het verlenen van de omgevingsvergunning.

Het was een groot dilemma waar de raad van Opsterland zich afgelopen maandagavond voor gesteld zag, maar uiteindelijk werd toch bijna unaniem ingestemd met een drijvend zonnepark op de Lippe Gabriëlsplas bij Ureterp.

Op de voormalige zandwinput bij Ureterp wil het Spaans-Japanse Univergy Solar 38.500 panelen leggen. Die leveren genoeg energie voor 2500 huishoudens.

De omgevingsvergunning diende op juridische gronden verleend te worden. Hoewel de vergunning verleend is, is het nog niet 100% zeker dat de zonnepanelen ook geplaatst worden. In de vervolgprocedure dient de organisatie nog verdere vergunningen aan te vragen. Één daarvan is van Wetterskip Fryslân. We hebben al in een eerder stadium contact met het Wetterskip gehad. 

We blijven ons inzetten om ervoor te zorgen dat eventuele plaatsing niet ten koste gaat van de waterkwaliteit.